Rámy regálu VARIMO

Rám je jednou z nejdůležitějších součástí jakéhokoli regálu. Tvoří ho regálové sloupy, na kterých závisí celková nosnost regálu.

Přenáší veškeré zatížení do podlahy a poskytují stabilitu a pevnost regálové sestavy.

Dokonalé spojení vysoké pevnosti a odlehčené konstrukce

Regálový systém VARIMO se může pochlubit promyšleným tvarem regálového sloupu, u kterého se spojuje vysoká pevnost spolu s odlehčenou konstrukcí.

Profil sloupu je propočítán tak, aby mohl být co nejužší a zabíral tedy co nejméně místa a minimalizoval omezení v rámci využití regálu. Zároveň je jeho konstrukce dostatečně pevná na to, aby přenesla požadované zatížení.

Sloupy policového regálu VARIMO.
Sloup policového regálu VARIMO s logem.

Nosnost ověřena státním zkušebním ústavem v brně

Nosnost policových regálů byla ověřena ve Státním zkušebním ústavu v Brně, kde se zatížení ověřuje na dvojnásobek nominované nosnosti. Rozhodně se tedy jedná o vysoce stabilní regálový systém, ač se to při pohledu na jeho subtilní konstrukci zrovna nemusí zdát.

Ocelová konstrukce s otvory pro příslušenství

Sloup policového regálu VARIMO tvoří dutý ocelový profil přibližně čtvercového tvaru se dvěma výstupky na přední straně. Jeho průřez tedy vzdáleně připomíná písmeno „T“.

Po stranách sloupu jsou obdélníkové otvory v rastru 25 mm, které slouží k uchycení policových traverz. Odstup těchto otvorů zároveň určuje výškovou přestavitelnost polic. Na přední části sloupu jsou otvory pro uchycení zavětrování a dalšího příslušenství regálu.

Rám policového regálu VARIMO.
Patka ke sloupu policévho regálu VARIMO.

Patky a krytky pro ochranu i rozložení zatížení

Sloupy se na horním konci opatřují plastovou krytkou, která zabraňuje poranění o hranu při ukládání v nejvyšším patře regálu.

Spodní konec sloupu se usazuje do patky, která pomáhá roznášet zatížení do podlahy. Dle požadované nosnosti regálu je patka buď plastová nebo kovová.

Podívejte se na regály VARIMO a další na našem eshopu.

Navrhněte si vlastní regálovou sestavu v online konfigurátoru.

Zjistěte více o všech našich produktech a službách.