KOVOVÉ POLICOVÉ REGÁLY VARIMO

blank

Jednou z nejdůležitějších součástí jakéhokoli regálu je rám, respektive regálové sloupy, které ho tvoří. Na nich totiž závisí celková nosnost regálu, přenáší veškeré zatížení do podlahy a poskytují stabilitu a pevnost regálové sestavy. Z toho důvodu je regálový rám základním prvkem policového regálu.

Regálový systém VARIMO se může pochlubit promyšleným tvarem regálového sloupu, u kterého se spojuje vysoká pevnost spolu s odlehčenou konstrukcí. Profil sloupu je propočítán tak, aby mohl být co nejužší, zabíral tedy co nejméně místa a minimalizoval omezení v rámci využití regálu. Zároveň je jeho konstrukce dostatečně pevná na to, aby přenesla požadované zatížení.

Nosnost policových regálů byla ověřena ve Státním zkušebním ústavu v Brně, kde se zatížení ověřuje na dvojnásobek nominované nosnosti. Rozhodně se tedy jedná o vysoce stabilní regálový systém, ač se to při pohledu na jeho subtilní konstrukci zrovna nemusí zdát.

Sloup policového regálu VARIMO tvoří dutý ocelový profil přibližně čtvercového tvaru se dvěma výstupky na přední straně. Jeho průřez tedy vzdáleně připomíná písmeno „T“. Po stranách sloupu jsou obdélníkové otvory v rastru 25 mm, které slouží k uchycení policových traverz. Odstup těchto otvorů zároveň určuje výškovou přestavitelnost polic. Na přední části sloupu jsou otvory pro uchycení zavětrování a dalšího příslušenství regálu.

Sloupy se na horním konci opatřují plastovou krytkou, která zabraňuje poranění o hranu při ukládání v nejvyšším patře regálu. Spodní konec sloupu se usazuje do patky, která pomáhá roznášet zatížení do podlahy. Dle požadované nosnosti regálu je patka buďto plastová nebo kovová.