KOVOVÉ POLICOVÉ REGÁLY VARIMO

blank

Nosnost je důležitým aspektem každého regálového systému a regálový systém VARIMO není v tomto směru výjimkou. Nosnost regálu určuje možnosti ukládání požadovaného zboží nebo materiálu, kde je limitujícím faktorem především nosnost police.

Policové regály VARIMO dosahují z hlediska nosnosti velmi dobrých parametrů. Díky unikátní konstrukci police, která se skládá z jednotlivých panelů, lze poskytnout širokou škálu nosností. Ohyby jednotlivých panelů tvoří ve spodní části police nosná žebra, čímž lze dosáhnout zatížitelnosti prakticky pro všechny obory využívající policové regály.

Kombinace různých šířek policových panelů a použitého materiálu poskytuje široké spektrum nosností, které jsou schopny vyhovět téměř všem požadavkům pro skladování. Ať už se jedná o běžnou archivaci a ukládání dokumentů, nebo využití policových regálů pro skladové služby k ukládání zboží a jiných produktů, tak i v dílenských a servisních provozech, kde je potřeba skladovat náhradní díly, polotovary, či jiné materiály.

Za nosností polic nijak nezaostávají ani regálové sloupy, které poskytují vždy dostatečnou nosnost pro požadovaný počet polic v daném sloupci regálu. Zatížení konkrétního regálového sloupce je dáno počtem polic, které regál obsahuje, jejich vzájemnou roztečí a výškou umístění první police od země.

Regálové sloupy jsou vyráběny v různých tloušťkách materiálu tak, aby se maximálně přizpůsobily požadovanému použití a nosnosti. Rámy policových regálů VARIMO jsou dimenzovány pro dostatečnou tuhost a bezpečný přenos užitého zatížení plně naloženého regálu.

Police regálového systému VARIMO zaručují vysokou nosnost, kterou lze ale garantovat za předpokladu, že ukládaný materiál je rozložen po polici rovnoměrně a zatížení nepůsobí bodově nebo v rámci malé plochy police. Správné ukládání tedy zaručuje nejen bezpečnost z hlediska poškození skladovaného zboží, ale zároveň i ochranu zdraví obsluhy regálů v případě, že by byl materiál nevhodně uložen.

Důležité je také upozornit na to, že i když daný regálový systém a samotné police vykazují vysokou nosnost, neznamená to, že je možné využívat jednotlivé části regálové konstrukce ke šplhání po regálu, nebo je jinak využívat jako oporu pro jiné skladové zařízení a konstrukce, pokud s tím nebylo počítáno již při vlastním návrhu regálové sestavy.