KOVOVÉ POLICOVÉ REGÁLY VARIMO

blank

Dodávané příslušenství výrazně rozšiřuje možnosti využití policových regálů VARIMO. Doplňky slouží především pro zlepšení zatřídění ukládaného zboží a nebo při potřebě skladování speciálních a nestandardních produktů, případně umožňují současné skladování neslučitelného artiklu v rámci jedné regálové sestavy.

Pro policové regály VARIMO jsou standardně dodáváno toto příslušenství:

  • Boční a zadní výplně
  • Boční zarážky
  • Dělící přepážky
  • Šatní tyče
  • Ohrádky
  • Křídlové nebo posuvné dveře

Mezi nejčastější příslušenství policových regálů patří boční zarážky a boční výplně, které zabraňují propadávání uloženého materiálu do boku. Boční výplně jsou vsazené v rámu regálu a mohou být provedeny jak v pozinkovaném nebo lakovaném plechu, tak i z laminované dřevotřísky. U lakovaného plechu lze zvolit požadovanou barvu v odstínu RAL a u laminované dřevotřísky dekor dle vyráběných vzorů. Boční výplně lze případně dodat i v jiných variantách, jako např. ze svařovaných sítí, děrovaného plechu, tvrzeného PVC, atd.

Boční zarážky se zase nejvíce využívají při ukládání šanonů a dokumentace. Boční zarážku tvoří „U“ profil vsazený mezi sloupy rámu, kde je přichycený pomocí háčků. Zarážku lze osadit do požadované výšky v kroku po 25 mm, ke svému uchycení totiž využívá stejné otvory ve sloupech, jako pro zavěšení polic. Boční zarážky mohou být pozinkované nebo lakované.

 

Police kovových regálů VARIMO lze dále vybavit posuvnými zarážkami, které se dají umístit do libovolné pozice v rámci police. Opět slouží k zamezení překlopení ukládaného materiálu, kterým je nejčastěji nějaká dokumentace. Výhodou přesuvných přepážek je jejich usadit v požadovaném místě police, lze je tak využívat, jako koncové zarážky.

Šatní tyče jak název napovídá, poskytují vhodný prvek pro zavěšování oblečení na ramínkách, případně jiného materiálu, který je nutné skladovat ve svislé poloze. Ohrádky tvoří dělení police na jednotlivé segmenty pro ukládání drobného materiálu, jako je spojovací a elektromateriál nebo různé fitinky.

Při požadavku na zamezení přístupu nepovolaným osobám do policového regálu, je kromě bočních a zadních výplní opatřit regál také dveřmi. Dveře mohou být dle okolního prostoru, způsobu využití regálu, či prostě jen z pouhého požadavku uživatele buď klasické křídlové a nebo posuvné, které mají výhodu v tom, že neomezují prostor před regálem. Dveře pro policové regály VARIMO mohou být nezajištěné, v častějším případě je ale využívána varianta s uzamykáním.